• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ali.gulhan.58
  • https://www.twitter.com/ali69gulhan
ali gulhan
ALİ GÜLHAN
ali_gulhanhoca@hotmail.com
HAK’KA TARAF OLMAK
21/07/2016

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla,

HAK’KA TARAF OLMAK

       Çok değerli dostlar Allah insan oğlunu en güzel biçimde yaratmış. İçerisinde yaşadığımız sayısızca nimetide emrine vermiştir. İnsan oğlunada bak iki yol var. İradende serbestsin. İster yaratan ALLAH’A tabi olursun. İster nefsine ve şeytana tabi olursun. ALLAH’A tabi olan birinin ben tarafsızım demesi mümkün değildir. Çünkü o bilirki ahret hayatı var. Ve biz Allah’a hesap vereceğiz. Bu nedenle her işimizi ALLAH’IN rızasına uygun yapmaya çalışırız. Onun için biz TARAFIZ. Kimden yana dersen, tabiî ki ALLAH’tan yana tarafız. Olaylara ve hayata bakışımız bu doğrultuda olacaktır.

        Maksadımız tüm insanlığa hakikatleri ve gerçeği duyurmaktır. Bu minvalde karınca kararınca ne kadar faydalı olursak, biliyoruzki bunun karşılığını Allah verecektir. Ücretimizi yaratan Allah’tan bekliyoruz. Bunun için sitemizi ticari menfaatlerden tamamen uzak tutacağız.

        Tüm insanlığı severiz. Yaratan Allah’tan ötürü. İnsanlığın gerçekle bülüşması bizim en büyük kazancımız olacaktır. Kimseye düşmanlığımız yoktur. Tek düşmanımız vardır. O da şeytan ve nefsimizdir. Onların şerrinden Allah’a sığınırız.

        Tüm ümmete müminlik penceresinden bakarız ve severiz. Amelinden dolayı müminleri tasnif yapmayız. Ayrılığa karşıyız. Ümmetin birliğinden yanayız. Güzel ahlakı yaygınlaştırmaktan, kötü ahlakı terk ettirmek bizim asli görevimizdir. Bunuda önce kendi nefsimizden başlamayı Rab’bim bizlere nasip etsin.

      ALLAH’A emanet olun.

18.07.2016 ALİ GÜLHAN29500 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları