• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ali.gulhan.58
  • https://www.twitter.com/ali69gulhan
ali gulhan

el-Kuddüs,el-Selam,el-Mü'min

5-"el-Kuddüs":
Her türlü eksiklik ve ayıplardan münezzeh olan. “O Allah ki; O'ndan başka ilah yoktur. Melik'tir, Kuddüs'tür, Selam'dır, Mü'min'dir, Müheymin'dir, Aziz'dir, Cebbar'dır, Mütekebbir'dir. Allah (müşriklerin) şirk koştuklarından çok yücedir. (Haşr : 23)
6-"el-Selam": Her çeşit afet ve kederlerden emin olanO, kendisinden başka tanrı olmayan, hükümran, çok kutsal; esenlik veren, güvenlik veren, görüp gözeten, güçlü, buyruğunu herşeye geçiren, ulu olan, Allah'tır. Allah onların koştukları eşlerden (ortaklardan) münezzehtir.” Haşr 59/23Sizde olanlar tükenir ama, Allah katında olanlar sonsuzdur, tükenmez. Sabredenlere ecirlerini, yaptıklarından daha güzeli ile ödeyeceğiz.” Nahl 16/96.

7-"el-Mü'min" "el-Mü'min": Kullarına emniyet verenKendinin ve peygamberlerinin doğruluğunu ortaya koyan, kullarına yaptığı vadinde sadık " O Allah ki; O'ndan başka ilah yoktur. Melik'tir, Kuddüs'tür, Selam'dır, Mü'min'dir, Müheymin'dir, Aziz'dir, Cebbar'dır, Mütekebbir'dir. Allah (müşriklerin) şirk koştuklarından çok yücedir. (Haşr : 23)

3440 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın