• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ali.gulhan.58
  • https://plus.google.com/105781278635982310194/posts
  • https://www.twitter.com/ali69gulhan
ali gulhan

Mehmed Şevket Eygi 14.04.2017 Sesli Köşe Yazısı

Mehmed Şevket Eygi

14.04.2017 mehmetsevketeygi@milligazete.com.tr @

 

Sesli Köşe Yazısı

Yıkılacaklar

GLOBAL dev derin amansız güçler İslam’a ve Müslümanlara savaş açmış bulunuyor. İslam’ı kendi medeniyetleri, devletleri, hakimiyetleri, hegemonyaları, gelecekleri için tehdit ve tehlike olarak görüyorlar.

Mısır’da serbest demokratik seçimlerle iktidara gelmiş Müslümanlar terörist değildi ama onları devirdiler, yerine darbeci âsi bir generali getirdiler.

İslamî rejimlere, demokrasi sınırları içinde bile tahammülleri yok.

 

Bir ara ılımlı İslam’ı tutarmış göründüler ama onların gözünde İslam İslam’dır, radikali de ılımlısı da aynı kefededir.

İslam çağımızda yükselen bir dindir. Bu gidişin sonu ne olacaktır?

 

Bir buçuk milyarlık İslam dünyasının, kendi medeniyetine, kendi inançlarına, kendi dinine, kendi kültürüne, kendi kimliğine göre yaşamasını ebedî olarak engelleyebilirler mi?

Engelleyemeyeceklerdir.

 

Ortadoğu’da gerçek ve kalıcı (iki sıfatı tekrar ediyorum gerçek ve kalıcı) bir barışa razı olmadıkları için üçüncü dünya savaşı çıkacak, çok facialar olacak, sonunda kendileri yıkılacaktır.

Krizler iki türlü çözülür. Birincisi yatay (horizontal) çözümdür. İnsanlar iyiliği, doğruyu, güzeli, barışı, adaleti, hakkı isterler ve iradelerini bu yolda sarf ederler… Bunu yapmazlarsa devreye dikey (vertical) irade girer.

 

Hıristiyan Yahudi ateist nice Batılının Müslümanlığı kabul etmesi, 11 Eylül İkiz Kulelerin yıkılmasından ve Charlie vak’asından sonra ihtida vak’alarının artması; İslam’ın hak din, hak medeniyet, hak nizam olduğunu gösteren delillerdendir.

Batı medeniyeti elindeki dehşet verici silahlara ve güçlere rağmen İslam’ı durduramayacaktır.

 

Roma’nın çöküşüne Barbarlar sebep ve vesile olmuşlardı. Batının çöküşünün sebebi, İslamla ve Müslümanlarla savaşması olacaktır.

Batı İslam ile anlaşabilir ve barışabilir ama anlaşmıyor, barışmıyor.

 

Birinci dünya savaşı iki büyük Hıristiyan imparatorluğunun çökmesine yol açmıştı. Çarlık Rusya’sı ve Avusturya-Macaristen devletleri… Üçüncü dünya savaşı AB’nin ve ABD’nin çöküp dağılmasına yol açacaktır.

Birinci ve ikinci cihan savaşları beyinsizlikti. Onlar bu beyinsizliği üçüncü defa sergileyecektir.

 

Ortadoğu’da gerçek ve kalıcı bir barış yapmamak, aksine bu barışı sabote etmek büyük bir beyinsizliktir. Bu beyinsizlik, daha büyüğünü ve korkuncunu, üçüncü dünya savaşı beyinsizliğini tetikleyecektir.

Maalesef İslam dünyasında da nice beyinsizlikler görülüyor. Bütün mü’minlerin tek bir Ümmet haline gelerek birleşmemeleri büyük beyinsizliktir.

 

Tek Ümmetin başında, halkın kendisine biat ve itaat ettiği; salih, râşid, âdil, muktedir, muhlis, muslih, muttaki bir İmam’ın bulunmaması, o da vahim bir beyinsizliktir.

Suriye’deki bütün Müslümanlar birleşik olsalardı, başlarına bunca felaket gelir miydi?

 

Mısır Müslümanları birleşik olsalardı bugünkü duruma düşerler miydi?

Türkiye Müslümanları tek bir Ümmet olsalardı, vesayet sisteminin, egemen azınlığın zulüm, baskı ve işkenceleri altında ezilirler miydi?

Dinimiz bizi “Birlik rahmettir, tefrika azabtır” diyerek uyarıyor ama biz hâlâ param parçayız.

Tek bir Ümmet olamayan Müslümanlar, üçüncü dünya savaşının acılarını çekeceklerdir.

Nükleer, kimyasal, biyolojik silahlar… Büyük yıkımlar ve kıyımlar.

Dehşet dehşet dehşet…

 

Mü’minlerin birlik olması, tek bir Ümmet çatısı altında yer alması, tek bir İmam’a biat etmesi, İslam düşmanlarından daha güçlü olması, AllahüTealaya ve Resulüne (Salat ve selam olsun ona) itaat etmesi, Kur’an ve Sünnet ahlakı ile ahlaklı olması, mâruf ile emr ve münkerdennehy etmesi, âdil olması farzdır.

 

Ümmet birliği yok, İmam yok, İslam dünyası bin parçaya bölünmüş, Müslümanlar şaşırmış kalmış, içimizdeki hainler küçük menfaatleri için düşmanlarla işbirliği yapıyor, cahillik ve ahlaksızlık yaygın hale gelmiş… Bu büyük noksanların ve vahim günahların vebali var, cezası var…

 

Reformcuların, Kemalist ilahiyatçıların, Mutezile mezhebi mensuplarının, Fazlurrahmancıların ve diğer dalalet fırkalarının inkar etmelerine bakmayınız; Resulullah efendimizin haber vermiş olduğu âhir zaman Mehdisi zamanı gelince zuhur edecektir.

Fırka-i NâciyeEhl-i Sünnet ve Cemaat, İsa aleyhisselamın nüzul edeceği konusunda icma etmiştir. Bu konuda inkar edilemez miktarda sahih hadis bulunmaktadır, icmâ vardır. 

 

Mehdi’nin zuhurundan, İsa aleyhisselamın nüzulünden sonra Deccal öldürülecek, Tağutî güçler hezimete uğrayacaktır. Yeryüzünde İslam nizamı kurulacaktır. Adalet ve güvenlik hakim olacaktır. Zulümler ve sömürüler kalkacaktır. (ALINTI)Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   5584 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın